Geoblog.pl    bzmot    Podróże    Ściana wschodnia rządzi    Los łosi również w waszych rękach

Los łosi również w waszych rękach

Belgia
Belgia, Brussel

Hej, na co dzień nikogo nie spamuję, nie forwarduję odezw i nie nagabuję o protesty, poparcie itd., ale tym razem sprawa jest pilna i leży mi na sercu. Brzmi to nieprawdopodobnie, ale Ministerstwo Ochrony Środowiska wydało zgodę na odstrzał 90 sztuk łosia w kraju. Teoretycznie odstrzał nie obejmuje terenów parków narodowych, ale łosie nie wiedzą przecież, że wyjście poza granice parku może się dla nich skończyć kulką w łeb. Ministerstwo argumentuje, że łosie niszczą drzewa i chce się zastanowić nad zniesieniem moratorium na polowania. I w tym właśnie celu wydało zezwolenie na odstrzał badawczy tzn. służący badaniu populacji łosiowych w Polsce np. poprzez pozyskanie materiału genetycznego łosi. A przecież do pobrania takich materiałów wystarczy łosie tymczasowo uśpić, a nie odstrzelić! Pewnie znacie już najnowszy artykuł Wajraka http://wyborcza.pl/1,76842,8692741,Te_losie_zostawcie_w_spokoju.html - jeżeli los łosi jest wam bliski, wyślijcie sprzeciw do Ministerstwa Środowiska

Protest do pobrania ze strony:

Wyślijcie na podany tam adres ministerstwa. Ja juz swój wysłałam!
Możecie tez podpisać się pod petycją na stronie http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=6032 (przekopiujcie link do przeglądarki, bo nieklikalny mi wyszedł)
Roześlijcie tę wiadomośc do znajomych! Dzięki w imieniu łosi

fylyp
fylyp - 2010-11-27 15:14
Łosie ocalone, a teraz czekamy na relację z nurkowakacji w seksturystycznym raju :]

mirka66 - 2011-01-26 07:22
Witam.Cos Wam sie ta Bruksela za bardzo na morze przesunela.:)))

popis ( juz nie ma )
popis ( juz nie ma ) - 2012-02-25 15:47
Thus , HALLO , Ello , Zdrastwujtie etc..

Pardon ale co LOSIE teraz sie na losie przerzucily ? podajcie mejla obgadamy dokladniej sprawe .

2work4joy@gmail.com.

bzmot