Geoblog.pl    bzmot    Podróże    Azja dla początkujących    Filipiny od spodu

Filipiny od spodu

Filipiny
Filipiny, Panglao Island

W celach nurkowych z Nuts Huts wybraliśmy się na położoną na południowym koniuszku Boholu wyspę Panglao. Na wyspę dojeżdża się mostem. Wyspa w sumie składa się z samych hoteli i ośrodków nurkowych. Znaleźliśmy jakiś niedrogi (jak na okoliczne warunki) hotel z klimą i netem (1000 peso). Następnego dnia nurkowałem na wyspie Balicasag położonej o 45 minut drogi łódką od Panglao – to najbardziej okrzyczane miejsce nurkowe w okolicy. Piękne korale, ładne rybki. Sami zobaczcie. Moimi współpasażerami byli ponurzy Niemcy, którzy do rozmawiali tylko ze sobą, jeśli w ogóle. Następnego dnia zrobiłem w sumie to samo, tylko w innym centrum nurkowym i z bandą ponurych Rosjan. Widoki podobne. Ogólnie nieźle, 1 nurkowanie przeciętnie 1200 peso (z własnym sprzętem). Poza tym miejsce nieciekawe, same hotele, knajpy i windowanie cen (które i tak są wysokie). Po ostatnim nurze drugiego dnia mieliśmy zamiar złapać prom na wyspę Negros do Dumaguete, żeby tam kontynuować nurkowanie. Ktoś nas niestety źle poinformował co do czasu dojazdu z hotelu do portu na Boholu, bo spóźnilibyśmy się na prom, ale nie spóźniliśmy się, bo prom odwołali z powodu złej pogody (jakieś prundy od Chin ido złe, czy cóś, panie). Znaleźliśmy tani hotel i udaliśmy się do jedynego sensownego miejsca w smutnej stolicy Boholu (Tagbilaran), czyli do centrum handlowego. Noc przebiegła spokojnie. Rano musiałem pojechać do portu, żeby sprawdzić, czy prom jedzie, bo dodzwonić się nie sposób. Jechał, kupiłem, wypłynęliśmy.

Maggie
Maggie - 2011-11-06 17:00
Swietne zdjecia.Jakim sprzetem byly robione-jezeli moge zapytac???

wesoły turysta
wesoły turysta - 2011-12-14 19:05
zdjecia swietne,program do obrobki tez:)czemu nie wybraliscie sie z miejscowymi na nurkowanie?wiadono ze organizatorzy wycieczek na miejscu kroja turystow...z waszego opisu nie wynika czy warto bylo.czekam na ciag dalszy.pozdrawiam

bzmot
bzmot - 2012-03-11 18:46
Sprzet to Nikon d300S, obudowa Ikelight i 2 stroby Ikelight DS160 (ale obudowy nie polecam, bo latwo sie zalewa i wszystko szlag trafia). Obrobke robilem zwyklym photoshopem. Z opisu nie wynika czy warto? Warto, ale sa na Filipinach duzo lepsze miejscowki (np. Dumagete) Diveshopy sa raczej przez expatow prowadzone, a ten rosyjski byl i tak najtanszy ze wszystkich.

bzmot
Łukasz Olczyk Joanna Łuczak